.

.

Мелница без безжичен агол без четка, мелница за напојување со батерија од 20V MAX 4.0AH, мелница за електрична енергија од 4-1/2 инчи со рачка, тркало за мелење, тркало за се?

Мелница без безжичен агол без четка, мелница за напојување со батерија од 20V MAX 4.0AH, мелница за електрична енергија од 4-1/2

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Работен волт : 20-волт макс Големина на тркалото : 4-1/2 инчи. Големина на арбор : 7/8 инчи. Без брзина на оптоварување : 3.800/9,000 вртежи во минута. Пакет на батерии : 20 V MAX 4. Чаргирање : Прибл. Тежина на производот : 3,63 фунти. Големина на тркалото : 4-1/2 инчи. Големина на арбор : 7/8 инчи. 【Мултифункционален】 мелница за агол без четка за пит-пит може да се користи добро за да се сечат, мелеат, полираат и обликуваат метални цевки, прачки, чаршафи и бетонски површини. Покрај тоа, мелениците за агол може да се користат за обработка на дрво, како што се сечење и обликување на дрво, особено кога се комбинираат со специјализирани додатоци, може да се користи и за обликување и исекување на камени материјали, како што се тули и плочки. Може да се користи и за заострување на лопати и други алатки за сечење. Таа се прилагодува на различните брендови 4-1/2 тркала (7/8 “Арбор). 【Високи перформанси】 Aote-Pitt 20 V безжичен литиум-јонски агол е опремена со високо-ефикасен мотор без четки и филтрирани отвори за воздух што обезбедуваат моќни перформанси и подолг животен век. Со брзина на брзина до 3.800-9,000 вртежи во минута (прилагодлива висока/ниска брзина), лесно може да се справи со различните задачи за мелење, пескарење, сечење и полирање. Мелницата за агол доаѓа со повеќе тркала за да заврши разни задачи. 【Безбедност】 Мелница за безжичен агол е опремена со прекинувач за безбедност на безбедност и безбедносен чувар за брзо прилагодување. Покрај тоа, мелница за агол има мек почеток и заштита на прекин на електрична енергија за да спречи несреќи и да ја заштити безбедноста на корисниците. Willе застане сопирачката за 3 секунди откако ќе го ослободите прекинувачот за напојување, повеќе побезбедно од другите меленици. Прилагодливата странична рачка ја прави операцијата поудобна и прилагодлива на различни работни околини и потреби. 【Преносливост】 Безжичен дизајн, комбиниран со 4,0 AH литиум-јонска батерија и брз полнач од 1,5А, ви овозможува да го користите во кое било време и каде било, правејќи до 90 намалувања преку 3/8 инчен преполн по полнење со употреба на 20 V 4. Ако треба да го користите подолг временски период, можете да купите дополнителни батерии за да го продолжите времето на извршување (достапно на). Компактниот дизајн го олеснува носењето и погодното за употреба во различни средини. 【Getе добиете】 Комплет за мелница за агол без четки Aote-Pitt 4-1/2 "Вклучува мелница за агол X1, 4.0 AH батерија X1, 1.5 A Брз полнач X1, Метално тркало за мелење X1, Метално тркало за сечење X1, Flap Disc x2, дрво, дрво Резба диск x1, рачка x1, клуч x1 и торба со алатки x1. Обезбедуваме едногодишна гаранција, постојана услуга за консултации по продажбата и 30-дневна политика за бесплатно враќање. 【Мултифункција】 мелница за агол без четка за пит-пит може да биде добро се користи за да се сечат, мелеат, полираат и обликуваат метални цевки, прачки, чаршафи и бетонски површини. Покрај тоа, мелениците за агол можат да се користат за обработка на дрво, како што се сечење и обликување на дрво, особено кога се комбинираат со специјализирани додатоци, може да се исто така да се користи за обликување и исекување на камени материјали, како што се тули и плочки. Може да се користи и за заострување на лопатките и други алатки за сечење. Во адаптираат различни марки 4-1/2 тркала (7/8 “арбор). 【Висока Перформанси】 Aote-Pitt 20 V безжичен литиум-јонски агол мелница е опремена со високо-ефикасен мотор без четка и филтрирани отвори за воздух кои обезбедуваат моќни перформанси и подолг животен век. Со брзина на брзина до 3.800-9,000 вртежи во минута (прилагодлива висока/ниска брзина), лесно може да се справи со различните задачи за мелење, пескарење, сечење и полирање.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат