.

.

System Teradek Vidiu X HD видео стриминг

System Teradek Vidiu X HD видео стриминг

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врати во нова и неискористена состојба. Одете на вашите нарачки за да започнете со враќање. Печатете ја етикетата за враќање. Користете : Кодерот за хардвер Teradek Vidiu X со сигурност емитува видео во живо од скоро која било локација до повеќе платформи за стриминг во висока дефиниција, на допир на копче. Постигнете ја вашата публика на допир на копче : Без разлика дали сте видео -вештачки настани во живо, како свадби, или креатор на содржина што стриминг на повеќе платформи, Vidiu X ви дозволува истовремено да одите во живо во секунди на Фејсбук, ЈуТјуб, Твив, Вимео и повеќе. Помалку време е да се добие пред повеќе гледачи. Совршен партнер за стриминг : Отклучете го квалитетот на професионалното производство и емитувањето во HD од кој било извор на видео HDMI. Vidiu X се приклучува на професионални камери, менувачи и медиуми. Исто така, се одликува со компатибилност на Air Mix, давајќи им можност на корисниците да пренесуваат видео од повеќе извори на нивните i OS уреди. Едноставно поставете го на вашата работна маса и оставете го да блесне како посветен енкодер за вашите потреби за производство во живо. Преносна моќност : стриминг на одење, или од вашата домашна база? Компактната големина на Vidiu X го олеснува монтирањето на вашата камера и да го земете со вас или да ја ставате на вашата биро за производство. Исто така, тоа е напојување со USB-C, што го олеснува од кога и да било да го одржувате вашиот поток и да работи во текот на денот. Мрежа на сигурност : Vidiu X ви дава 3 начини да ги задржите вашите потоци непречено. Етернет за тврда сигурност, мобилна поврзаност со вашиот LTE USB модем за преносливост и Wi-Fi 6 за најдобра безжична поврзаност на локацијата. Најдобро од сè, Vidiu X може да се поврзе заедно со опсегот од сите овие интерфејси, вклучително и мобилни жаришта, за да можете да пренесувате сигурно од каде и да одите. Користете : Кодерот за хардвер Teradek Vidiu X со сигурност емитува видео во живо од скоро која било локација до повеќе платформи за стриминг во висока дефиниција, на допир на копче. Постигнете ја вашата публика на допир на копче : Без разлика дали сте видео -вештачки настани во живо, како свадби, или креатор на содржина што стриминг на повеќе платформи, Vidiu X ви дозволува истовремено да одите во живо во секунди на Фејсбук, ЈуТјуб, Твив, Вимео и повеќе.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат