.

.

Ninjatek - 3DAR0117505 3DAR01117505 Armadillo TPU филамент, 1,75 mm, Tpe.5kg, полноќ

Ninjatek - 3DAR0117505 3DAR01117505 Armadillo TPU филамент, 1,75 mm, Tpe.5kg, полноќ

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Одлични можности за премостување и практично нема искривување Отпорност на абразија 84% подобро од PLA и 60% подобро од ABS. Водечка цврстина и издржливост во индустријата за да се обезбеди долговечност во печатените делови. Димензија на пакетот на артикалот : 8. spool^филамент^десикантна торбичка. Spool^филамент^десикантна торбичка. Уморна од кршливи 3Д печатени делови? Армадило 3 D печатење филаменс е совршена алтернатива за некои од најпознатите од најпознатите вообичаени цврсти материјали на пазарот. Армадило влакно е ригиден материјал со високи перформанси, обезбедувајќи 90% поголема отпорност на абразија од најлонските материјали. Неговата оценка за цврстина е супериорен во однос на најчесто користените материјали, 86 пати поголем од оној на ABS. Тој е одличен материјал за Користете за премостување, без практично нема проблеми со искривување. Кога ви треба ригиден производ што може да издржи абење и солза, отпорноста на армадило на фрактурирање го прави совршена замена. Предложени апликации : загради, сврзувачки елементи, брзини и заштитни капаци. Клучни карактеристики : Шор Цврстина = 75d Одлични можности за премостување и практично нема отпорност на абразија на абразија 84% подобро од PLA и 60% подобро од хемиската отпорност на ABS на многу материјали, вклучително и нафта, ASTM масла #1-3, нафтен и фреон конзистентен дијаметар и материјални својства на својства што обезбедуваат сигурни, сигурни, својства Потребно е со висок квалитет на отпечатоци.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат