.

.

Рок Риџ на еден начин принудувајќи палуба за магични трикови, црвена 9 од дијаманти

Рок Риџ на еден начин принудувајќи палуба за магични трикови, црвена 9 од дијаманти

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

52 Идентични картички : Оваа присилна палуба за картички е една од најкорисните додатоци за магионичар за аспиранти картички Оваа шега кутија со картички вклучува 52 рефус идентични картички. Тие се идеални за секакви трикови, трикови и илузии, особено кога се потребни дупликати или сакате да принудите избор. Совпаѓања Редовни палуби за велосипеди : Овој пакет од 52 идентични картички е направен со вистински картички за велосипеди со големина на покер. На тој начин, можете лесно да ги вклучите во повеќето стандардни палуби без никој да забележи. Користени самостојно, тие изгледаат идентични со редовната палуба сè додека не го прикажувате предниот дел на картичките. Без разлика дали ги користите на магично шоу или забава, тие се одличен начин да ги измамите гледачите. Лесно принудете избор : принудувањето на избор е важен елемент за сите најдобри магични трикови за картички. Со палуба со еден начин, нема да треба да користите комплицирани гаџети или маневри на рака. Тие ќе ја одберат вистинската картичка секој пат кога има само една опција! Едноставно не постои полесен начин да се направи ефективна магија. Користете за искинати и обновени трикови : Додадете ги овие картички во комплетот за алатки на вашиот магионичар, ако планирате да извршите какви било ладни искинати и обновени трикови за картички. Haveе имате 51 дупликати за магично да ги замените уништените картички и да ја вложите вашата публика со специјални ефекти. Еден начин принудување на палубата е исто така идеален за криење на картичка во ставка како што е книга. Не е потребна вештина или практика : Еден начин принудување на палубата е одлична алатка и за почетници и за магионичари. Тие се толку лесни за употреба што учениците или искусните магионичари можат да ги вклучат во нивните магични акти. Едноставно користете го како и секоја друга палуба картички, или користете ги за магично да ги вратите обележаните или искинати картички. Rock Ridge Magictm на еден начин принудување на палубата е најбрзиот, најсигурен начин да се присили картичка. Не е потребна вештина или практика! Присилувањето на избор е важен елемент за сите најдобри магични трикови за картички. Со палуба со еден начин, нема да треба да користите комплицирани гаџети или маневри на рака. Гледачите ќе ја изберат вистинската картичка секој пат кога има само една опција! На сите магионичари им е потребен на еден начин принудувајќи ја палубата да започне. Започнуваме со сосема нова палуба за велосипеди за велосипеди, потоа ја отвораме кутијата и магично ги менуваме 52 картички, така што тие се исти.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат