.

.

Кристалмирајл црна агат кристална желка статуа Скулптура 2 Исцелување на подарокот Реики Фенг Шуи Енергија Мир рачно изработен вааст -скапоцен камен

Кристалмирајл црна агат кристална желка статуа Скулптура 2 Исцелување на подарокот Реики Фенг Шуи Енергија Мир рачно изработен вааст -скапоцен

DEN 788.80
Залиха
Достапно за нарачка

Црниот агат се смета за камен што прима и се користи за смирување, смирувачко, внатрешно медитација и размислување Кога користат црни камења во коренот Чакра, тие ни носат здравје, просперитет, безбедност и динамично присуство. Штити од завист; Го олеснува стресот, дава заштита, ја зголемува храброста. Црниот агат добро реагира на прашања што вклучуваат безбедност, непријатели, лажни пријатели и потемни емоционални проблеми. Големината на желката е приближно 2 инчи, тежина : 50 грама приближно . помага во заздравување на кристалот, Реики, Фенг Шуи, подарок, медитација, страв, успех, напредок, велнес, духовно будење, психичка свесност, балансирање на чакра , мир на умот, моќ, заштита, моден накит, дефлектор, кристална терапија, WICCA, дивинација, среќа итн. Природни кристали се користат илјадници години за физичко украсување, заздравување и заштита. Природните кристали можат да се носат како накит за да помогнат во одржувањето на рамнотежата, фокусот, менталната јасност, како и физичката и емоционалната стабилност. Ние нудиме испорака од Индија. Ние испраќаме ставка во рок од 3 дена и време на испорака од 10 до 30 дена. Со неговите квалитети на кристална енергија, ова е одличен и моќен подарок за секоја пригода. Понекогаш поради блицот на фотоапаратот и варијациите на монитори и големини на скапоцен камен (дебелина), вашата ставка може да се појави малку поразлична од вистинската фотографија. Ве молиме, исто така, забележете дека фотографијата погоре може да претставува многу предмети, така што шемата што ја добивате може да варира малку на оној што го гледате погоре. Црниот агат се смета за камен што прима и се користи за смирување, смирувачко, внатрешно медитација и размислување. Кога користат црни камења во коренот Чакра, тие ни носат здравје, просперитет, безбедност и динамично присуство. Штити од завист; Го олеснува стресот, дава заштита, ја зголемува храброста. Црниот агат добро реагира на прашања што вклучуваат безбедност, непријатели, лажни пријатели и потемни емоционални проблеми. Големината на желката е приближно 2 инчи, тежина : 50 грама приближно . помага во заздравување на кристалот, Реики, Фенг Шуи, подарок, медитација, страв, успех, напредок, велнес, духовно будење, психичка свесност, балансирање на чакра , мир на умот, моќ, заштита, моден накит, дефлектор, кристална терапија, WICCA, дивинација, среќа итн. Природни кристали се користат илјадници години за физичко украсување, заздравување и заштита. Природните кристали можат да се носат како накит за да помогнат во одржувањето на рамнотежата, фокусот, менталната јасност, како и физичката и емоционалната стабилност. Ние нудиме испорака од Индија. Ние испраќаме ставка во рок од 3 дена и време на испорака од 10 до 30 дена. Со неговите квалитети на кристална енергија, ова е одличен и моќен подарок за секоја пригода. Понекогаш поради блицот на фотоапаратот и варијациите на монитори и големини на скапоцен камен (дебелина), вашата ставка може да се појави малку поразлична од вистинската фотографија.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат