.

.

Епипен појас на половината со ознака за медицинско предупредување, пакет Епипен Фани, спорт на отворено Епипен случај за одење или трчање - одговара на Епипен и М.Д.?

Епипен појас на половината со ознака за медицинско предупредување, пакет Епипен Фани, спорт на отворено Епипен случај за одење или трчање -

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

✅ Пријателски за корисниците, брз пристап : Во критичен настан на напад на алергија или астма, овој појас на половината овозможува брз и лесен пристап до лекарства Исто така, доаѓа со ознака за медицинско предупредување, така што наставниците, бебињата, другите родители и минувачите можат да бидат на предупредување. ✅ Погодност на медицинскиот уред : Наменет за удобност и дискреционо право, чувајте пумпи за инсулин, Епипени и инхалатори блиски за итна употреба и мир на умот. ✅ Одлично за активности на отворено : дизајнирано да легнете рамно на вашето тело за да спречите скокање, можете да го носите овој појас додека шетате, трчате, возење велосипед или дури и качување по карпи. Чувајте се активни и чувајте се безбедни!. ✅ Совршено се вклопува - специјално за вашите инхалатори на Epipen или MDI. За разлика од другите ремени или случаи што работат големи и тешки, Epin Ready е мал и дискретен за да ги носи тие важни лекови. Практичен дизајн : Epin Ready Epipen Seaist Belt може да смести 2 Epipen, Auvi-Q или астма инхалатор и има доволно простор за работи како капки за очи, лекови за дијабетес или антихистаминици. ✅ Вклучена медицинска картичка : Запишете корисни информации како што се информации за алерген, контакти со итни случаи и повеќе со вклучена медицинска картичка. Додадовме и водоотпорен ракав за да се осигураме дека останува сув и безбеден. ✅ Пријателски за корисниците, брз пристап : Во критичен настан на напад на алергија или астма, овој појас на половината овозможува брз и лесен пристап до лекарства. Исто така, доаѓа со ознака за медицинско предупредување, така што наставниците, бебињата, другите родители и минувачите можат да бидат на предупредување. ✅ Погодност на медицинскиот уред : Наменет за удобност и дискреционо право, чувајте пумпи за инсулин, Епипени и инхалатори блиски за итна употреба и мир на умот.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат