.

.

Занаетчиски кожни алатки за кожни кожни кожни плочи од 0,6 мм-1.4 мм кожен едгер, со рачка од абонија и не'рѓосувачки челик, до тркалезни агли и рабови во кожа

Занаетчиски кожни алатки за кожни кожни кожни плочи од 0,6 мм-1.4 мм кожен едгер, со рачка од абонија и не'рѓосувачки челик, до тркалезни

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Работата на дури и најнежните од кожни проекти никогаш не е проблем со серијалот Флинт од занает Ша Овие кожни работници на работ се мелени до совршенство и имаат заоблен дизајн за да ви овозможат чисто и рамномерно со сите дебелини на кожа. Овие Edgers се достапни во следниве големини на сечилото : 0,6мм, големина #0 - за многу тенка кожа, на пр., Веќе скицирана кожа, 0,8мм, големина #1 - за тенка кожа, на пр., Паричници или ленти за гледање, 1,0мм, големина #2 - За кожа со средна дебелина, на пример, чанти или случаи, 1,2 мм, големина #3 - за густа кожа, на пр., Чанти за месинџер или големи случаи, 1,4 мм, големина #4 - за многу густа кожа, на пр., Седници или ремени , Сечилото на оваа професионална алатка е изработено од висококвалитетен не'рѓосувачки челик Д2, што значи дека е исклучително издржлив и ќе трае многу години. Д2 челик е челик за зацврстување на воздухот, високо-јаглерод, челик со високо-хром. Има високи својства отпорни на абење и абразија и ќе понуди цврстина во опсегот 55-62 HRC. Д2 челик ќе покаже малку или никакво искривување откако ќе се зацврсти и ќе биде подготвен за стручно чест од страна на нашите занаетчии, неговата висока содржина на хром, давајќи му на својствата што се спротивставуваат на корозија во зацврстената состојба. Рачката е дизајнирана да обезбеди леснотија во секоја употреба и може да се пофали со исклучителен изглед со употреба на убава абонија и раскошен месинг ферули за да додаде класа на оваа веќе фантастична опрема.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат