.

.

Метлер Толедо 11145017, легално за MS16001L/A03 16200G x 0,1G Трговска прецизен биланс

Метлер Толедо 11145017, легално за MS16001L/A03 16200G x 0,1G Трговска прецизен биланс

DEN 1054.40
Залиха
Достапно за нарачка

За биланс на трговска прецизност 16200g x 0,1g Продадени во секоја. Лесно вклопување во и надвор. Прецизни салда со висок капацитет изградени да траат. Силен изведувач : прецизните салда на MS-L не значат повеќе компромиси помеѓу големината на примерокот и прецизноста на мерење. Со целосно автоматско внатрешно и контролирано внатрешно прилагодување на време и температура (факт) и робусна моноблок со високи перформанси со мерење на ќелијата, може да се уверите во силни перформанси, голема точност и брзо време на решавање за да помогнете во зголемувањето на вашата продуктивност. Операција за пријателска употреба : Големата платформа за мерење е многу погодна за задачи за тотализација со поголеми количини на состојки. Екранот со висок контраст со големи броеви, јасни симболи и интуитивно мени им овозможува на корисниците брзо и лесно да работат со прецизните салда на MS-L. Робусна градежна се справува со вашите тешки и големи примероци : Тешкото метално куќиште и екстремно заштита од преоптоварување од повеќе од 100 кг ја заштитуваат вашата рамнотежа кога работите со тешки примероци. Големата тава за мерење обезбедува стабилна површина за мерење на гломазни предмети. Поддршка за паметни детали за дизајн : На ​​пример, жлебот во горниот дел од тавата за мерење овозможува цилиндричните примероци да бидат поставени директно на рамнотежата без потреба од дополнителен сад.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат