.

.

Ножици во стилот на Катана во јапонскиот самурај во Никкен вклучува модел на покритие и штанд | Направено во Јапонија

Ножици во стилот на Катана во јапонскиот самурај во Никкен вклучува модел на покритие и штанд | Направено во Јапонија

DEN 463.84
Залиха
Достапно за нарачка

[Јапонски направен] - Овие ножици инспирирани од катана се направени во Јапонија, од градот Секи, префектурата Гифу, која е позната по правење лопати Сечилата направени во овој град се издржливи и добро исечени. Нивните традиционални техники се користат за овие ножици. [Одличен подарок] - Вклучен е корица и штанд, што прави одлична декорација кога не е во употреба. Ова е одличен, убав, практичен подарок за секоја пригода. Прикажано на штандот, можете да уживате во тоа како внатрешен акцент или како извршен подарок. [Елегантен дизајн] - Прекрасната шема и деколации, уникатни за мечевите Катана, се имитираат во овие ножици. Нивниот дизајн и функционалност се супериорни. Доаѓа во четири бои : црна, црвена, виолетова и златна боја. [24К злато] Златната варијација е позлатена со злато. Во јапонската култура златото се користи широко во декорацијата и го симболизира богатството и престижот. [Јапонски направен] - Овие ножици инспирирани од катана се направени во Јапонија, од градот Секи, префектурата Гифу, која е позната по правење лопати. Сечилата направени во овој град се издржливи и добро исечени. Нивните традиционални техники се користат за овие ножици. [Одличен подарок] - Вклучен е корица и штанд, што прави одлична декорација кога не е во употреба. Ова е одличен, убав, практичен подарок за секоја пригода. Прикажано на штандот, можете да уживате во тоа како внатрешен акцент или како извршен подарок.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат