.

.

Опрема за тестирање на сјај за сјај yfyiqi 60 степени со сјај за сјај со мерен опсег 0-200gu Резолуција 0,1GU нула грешка 0,1GU USB интерфејс за мермерна боја подот хартија од кам?

Опрема за тестирање на сјај за сјај yfyiqi 60 степени со сјај за сјај со мерен опсег 0-200gu Резолуција 0,1GU нула грешка 0,1GU

DEN 3968.00
Залиха
Достапно за нарачка

✿ *Уредот има функција за автоматско исклучување Има вградена литиумска батерија карактеристична за долготрајниот век на траење на батеријата и континуирано мерење од 115.200 пати кога е целосно наполнет. ✿* Точноста на уредот во целиот опсег ги исполнува стандардите за мерач на сјај од 1 степен, што гарантира дека ќе го помине инспекцијата на авторитативната кинеска метролошка организација. Не сите сјајни мерачи можат да го сторат тоа. ✿* Инструментот го користи изворот на светлина D65 и кривата на спектралниот одговор на приемниците е во согласност со фукцијата на фотопичен вид V (λ), обезбедувајќи поточни мерења на обоени предмети. ✿* Мерење на аголот : 60 °. ✿ *Опсег на мерење : 0-200gu. ✿ *Уредот има функција за автоматско исклучување. Има вградена литиумска батерија карактеристична за долготрајниот век на траење на батеријата и континуирано мерење од 115.200 пати кога е целосно наполнет. ✿* Точноста на уредот во целиот опсег ги исполнува стандардите за мерач на сјај од 1 степен, што гарантира дека ќе го помине инспекцијата на авторитативната кинеска метролошка организација. Не сите сјајни мерачи можат да го сторат тоа. ✿* Инструментот го користи изворот на светлина D65 и кривата на спектралниот одговор на приемниците е во согласност со фукцијата на фотопичен вид V (λ), обезбедувајќи поточни мерења на обоени предмети. ✿* Мерење на аголот : 60 °. ✿ *Опсег на мерење : 0-200gu. Преглед : Тоа е рачен мерач на сјај со опсег од 0-200gu. Професионално се користи за мерење на површински сјај на боја, обложување, мастило, пластика, хартија, керамика, камен, метал и други материјали. Работата на уредот е едноставна. Само можете да го ставите уредот на материјалите и да започнете да го мерите под нормален режим, и нема потреба да чекате нормален режим. Покрај тоа, уредот може да се постави и на QC режимот, кој може да реализира брзо мерење на QC за подобрување на ефикасноста. Параметри : Агол на мерење : 60 ° Мерење на отворот : 9мм*15мм Минимален тест Материјал Големина : 20мм*10мм Опсег на мерење : 0-200gu Резолуција : 0,1gu Повторливост : 0-100gu : ± 0.2 GU 100-200 GU : ± 0,2% Репродуктивност : 0 -100gu : ± 0,5gu 100-200gu : ± 0,5% нула грешка : 0,1gu Индикација Грешка : 0-100gu : ± 1,5gu 100-200gu : ± 1,5% напојување : батерија за полнење на литиум 3,7 V@650m Ah Екранот : 240 × 128 Јазик на матрицата на точки : Поедноставен кинески, порта за полнење англиски јазик : USB (тип-Ц) Пренесување на податоци : УСБ Големина : 140*48*75мм Тежина : Околу 237g Работна температура : 10 ~ 45 ℃, 0 ~ 85%RH (без кондензација) Складирање Температура : -10 ~ 60 ℃, 0 ~ 85%RH (без кондензација) Карактеристики : 1. Во нарачка за задоволување на потребите на различни групи на клиенти.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат