.

.

Artcy 30 акрилна боја пенкала дополнителен фин врв и 12 акрилни маркери на Med Tip

Artcy 30 акрилна боја пенкала дополнителен фин врв и 12 акрилни маркери на Med Tip

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Тони маркери : Пакетот вклучува сет од 12 акрилни маркери на боја среден врв и сет од 30 пенкала за акрилна боја дополнителен фин врв Премиум пенкало за акрилна боја. Ividивописно, високо пигментирано акрилно мастило се суши брзо за да се произведе многу издржлива непроирна и сјајна завршница на светло и темни површини. Одлично за керамика, стакло, порцелан. Создадете зачудувачки сопствени чаши и други персонализирани подароци за вашите најблиски. Сликањето е трајно по печењето. Не е безбедна машина за миење садови. Повеќето барани бои : пенкалата за боја се уникатни според опсегот на специјални бои. Сликање на карпа, камен, керамика, стакло, дрво, хартија, платно сега е забавно!. Уживајте во креирање на уметнички проекти на речиси секоја површина : ткаенина, текстил, платно, метал, грнчарија, третирано дрво, пластика, камен, теракота, полимерна глина, карпа и повеќе. Отпорен на вода, бледнее и абразија. Тони маркери : Пакетот вклучува сет од 12 акрилни маркери на боја среден врв и сет од 30 пенкала за акрилна боја дополнителен фин врв. Премиум пенкало за акрилна боја. Ividивописно, високо пигментирано акрилно мастило се суши брзо за да се произведе многу издржлива непроирна и сјајна завршница на светло и темни површини. Одлично за керамика, стакло, порцелан.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат