.

.

Универзитет Рутгерс Скарлет витези блокираат текстови за пулвер худи

Универзитет Рутгерс Скарлет витези блокираат текстови за пулвер худи

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Цврсти бои : 80% памук, 20% полиестер; Хедер Греј : 78% памук, 22% поли; Темен Хедер : 50% памук, 50% полиестер Повлечете го затворањето. Универзитетот Рутгерс Скарлет витез блок текстот е 100% автентичен, официјално лиценцирана стока на Универзитетот Рутгерс! Студент или алумни, покажете го вашиот училишен дух на следниот студентски миксер, фудбалска игра или задната врата за време на викендот! Изведен во Рутгерс Скарлет, овој официјално лиценциран дизајн на витези ќе го направи Сер Хенри горд!. 8,5 мл, класично вклопување, врат со два прирачник. Соединување на колеџ, универзитетски спортски настани, шампионски игри или генерален кампус shenanigans - нашата облека за лого беше направена за изразување на вашиот училишен дух. Удобно и класично, нашите основни за брендирани гардероба се идеални за сè, од сесии за доцна во ноќта до сабота во колеџ-фудбал. Студент, наставник, алумни или само фанатик, без разлика дали се упатувате назад кон училиште или само навивате на маргините, летајте на вашите училишни бои со гордост на бејзбол дијамант, кошаркарски терен или настан за песна. Од дружење до работа, нашата марка-брендирана стока го прави совршен подарок за навивачот на Рутгерс во вашиот живот. Поддржан во 1766 година, универзитетот Рутгерс првично беше наречен колеџ на кралицата и беше поврзан со холандската реформирана црква. Тој е осмиот најстар колеџ во Соединетите држави, втор најстар во Newу Jerseyерси и еден од деветте американски колонијални колеџи кои беа овластени пред Американската револуција.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат