.

.

MB Quart NF1-116B 6,5 80 вати морски двонасочни коаксијални црни звучници за брод

MB Quart NF1-116B 6,5 80 вати морски двонасочни коаксијални црни звучници за брод

DEN 662.40
Залиха
Достапно за нарачка

Твитерс 75 инчи композитна купола : многу мазен музички одговор, висок излез со минимална потребна моќност на засилувачот. Конусен материјал 6,5 инчен композитен поли мидренд : композитен полипропилен конус отпорен на вода со температурна стабилна УВ бутил гума опкружена на лесна композитна рамка. Опкружувачки / Конус за спојување УВ бутил : Бутил гума останува музички во сите временски услови. Не се зацврстува во студ. Гласовна калем / поранешна собрание на висока температурна гласовна калем и поранешна : Гласовниот калем е бакар со висока температура, рана на алуминиум поранешен што му овозможува на гласовниот калем да управува со поголема моќност, додека останува светлина во тежина. Спајдер ткаени композитни пајаци за стабилизирање на конусот и гласовниот калем во сите музички ситуации. Спецификации : 6-1/2 "Морски звучници со плитки монтирање (пар) бели скари вклучуваат полипропилен вуфер со бутил гума опкружувачки 3/4" Композитен купол Твитер, отпорен на вода, арамид влакна, IPX67 Сертифициран за морска употреба лесна композитна рамка UV- и сол Оценка на електрична енергија отпорен на вода : 40 вати RMS (врвна моќност од 80 вати) Одговор на фреквенција : 65-20,000 Hz Импеданса : 4 Ом Чувствителност : 89 d B Исечен дијаметар : 5-1/16 "Дијаметар на рамката : 7-1/8" Монтирање Длабочина : 2-3/8 "Два двонасочни морски звучници Осум 1-3/8" завртки од не'рѓосувачки челик 8 Клипови за брзина Брз почеток Упатство за инсталација Спецификации за печатење на кутија.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат