.

.

Smallrig Super Clamp со двојни прстиња во форма на рак, двојно стегач, адаптер за глава со двојна топка за акции, статив, чадор, рефлектор за фотографија, лента, крстосница - 4103

Smallrig Super Clamp со двојни прстиња во форма на рак, двојно стегач, адаптер за глава со двојна топка за акции, статив, чадор, рефлектор за

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Алуминиумска легура и не'рѓосувачки челик Двојни монтирања на прицврстувачи : Стегач на двојна камера на Small Rig 4103 поддржува прилагодување на сите ротации од 360 ° степени за слободно прилагодување на позицијата, особено во снимањето на фотографии и снимање на видео кога ви требаат дополнителни додатоци или алатки за да помогнете. Разновидна употреба : Работи за видови на додатоци за фотографирање или алатки. Како што се фото студиото светло, монитор, микрофон, LED светкави ламба, рефлектор за фотографија, штанд за фото -бум, вкрстени шипки, селфи стап, статив, опрема, чадор и така натаму. Анти лизгање и прилагодлива вилица : Изработено од алуминиумска легура и не'рѓосувачки челик, CNC процес анодизиран и врежан. Вградените влошки обезбедуваат заштита и ја зголемуваат цврстината. Стегачот е погоден за прачка со дијаметар од 14мм-60мм. Можете слободно да го прилагодите растојанието на стегачот со копчето. Ротација на 360 степени : Монтирањето на фотоапаратот доаѓа со глава со двојна топка од 360 °, која поддржува режими на портрет и пејзаж. Така, можете да го прилагодите на кој било агол што ви треба, брзо заклучете го со копчето. Ве молиме, не ја расклопувајте ја оригиналната завртка за поставување, во спротивно може да доведе до девијација на оригиналната глава на топката. Ве молиме, не ја расклопувајте ја оригиналната завртка за завртки за да ја замените оригиналната глава на топката, во спротивно може да доведе до неуспех на конецот. Алуминиумска легура и не'рѓосувачки челик. Двојни монтирања на прицврстувачи : Стегач на двојна камера на Small Rig 4103 поддржува прилагодување на сите ротации од 360 ° степени за слободно прилагодување на позицијата, особено во снимањето на фотографии и снимање на видео кога ви требаат дополнителни додатоци или алатки за да помогнете. Разновидна употреба : Работи за видови на додатоци за фотографирање или алатки.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат