.

.

Јапонија wallидна уметност 【рачно насликани во Кјото, Јапонија】 „Нантн ни Сузуме ~ Спароу на небесен бамбус. Јапонски уметнички wallиден декор. Автентично јапонско с?

Јапонија wallидна уметност 【рачно насликани во Кјото, Јапонија】 „Нантн ни Сузуме ~ Спароу на небесен бамбус. Јапонски уметнички

DEN 1520.00
Залиха
Достапно за нарачка

Јапонска wallидна уметност „Нантн ни Сузуме ~ врапче на небесен бамбус ~“ предмет и работи. Автентично јапонско сликарство од Мики Хозен (Одбор на Шикиши : 10,75 x 9,5 инчи. Јапонска традиционална табла за хартија), повеќе од 40 години искуство со многу наградни историја како професионален уметник во Јапонија. Добро во зимска сезона. Сликарство wallид Уметноста и пишувањето со потпис и печат на уметникот. Уметнички дела на Мики Хозен е усогласување на бокусаи-га (јапонско сликарство со четки) кои гламурозно украсуваат четири сезони во Јапонија и Шо (јапонски канџи калиграфија) со моно боја Индија. Бокусаи-га е kindубезно на сликарство техника која создава нијанси на мастило и боја со еден удар на четка со чувствително прилагодување на мастило и изразуваат убави изрази на лицето на ливчиња, текстура и јачина на дрво и гранки. За декорација на домови. Декорација на wallидови, акценти на дневна соба, дневна соба, дневна соба, дневна соба, дневна соба, дневна соба, дневна соба, дневна соба, Трпезарија, спална соба, кујна, полици, деца, расадник, бања, канцеларија за дома, сала за состаноци, конференциска сала, соба за гости. Јапонска wallидна уметност „Нантн ни Сузуме ~ врапче на небесен бамбус ~“. предмет и работи. Автентично јапонско сликарство од Мики Хозен (Одбор на Шикиши : 10,75 x 9,5 инчи. Јапонска традиционална табла за хартија), повеќе од 40 години искуство со многу наградни историја како професионален уметник во Јапонија. Добро во зимска сезона. Сликарство wallид Уметноста и пишувањето со потпис и печат на уметникот.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат