.

.

Zjchao 5 компјутерски чаши чорапи, протетски чорапи за ампути под коленото, компресија на екстремитети на екстремитети на екстремитети на екстремитети на екстремитет

Zjchao 5 компјутерски чаши чорапи, протетски чорапи за ампути под коленото, компресија на екстремитети на екстремитети на екстремитети

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

【Памучен материјал】 Степецот на трупецот е изработен од висококвалитетен памучен материјал, кој е пот-апсорбирачки, дише и удобен Смачкувачот на компресија на коленото има високо-еластичен горниот раб со дел од 55 см/21,7 инчи, што му овозможува на ногата да се протега слободно без задушување. 【Задебелен дизајн】 Обезбедува топлина и заштита за протетика, важни и неопходни дневни материјали за ампути, едноставни и практични. Достапни се 5 парчиња трупец чорапи за да ги задоволат вашите потреби за замена. Мал и лесен, лесен за носење, погоден за центар за дома и рехабилитација. 【Анти-ролна и задебелена дизајн】 горниот раб на смалувањето на коленото има анти-рол дизајн, за да можете да го носите без да ги тркалате рабовите. Смалувањето на ампутацијата е задебелена за издржливост и анти-пилинг за подобро да се заштити ампутацијата. 【Заштита на трупец】 Чорапите за ампути се изработени од одлична памучна ткаенина, еколошки и безбедни, меки и пријателски за кожата, без мирис и отпорни на абење, издржливи. Задебелени чорапи, чувајте топло, лесни за чистење, без пилиња. Овозможува заштита за протези, основни дневни материјали за ампути. 【Порибување на протетика】 Остатокот на порибување на екстремитетите е дизајниран да му обезбеди на преостанатиот екстремитет оптимална слобода на движење и удобност. Чорапите на коленото го подобруваат тен и го минимизираат оштетувањето на кожата. Лесна тежина и мала големина, лесна за чување и носење, лесно може да се стави во вашата торба, совршена за центар за дома и рехабилитација. Карактеристики : 1. Памук материјал : Степчерот на трупецот е изработен од врвен памучен материјал, кој е пот-апсорбент и анти-одорен, дише и удобен.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
Stump Shrinkers
Material:
Cotton
Package List:
5 x Stump Shrinkers :
Note:
All data are measured manually, and there are certain errors in the measurement results. :

Купувачи како што избираат