.

.

ХХХХДХДП Пренослив Компас, Алатки За Компас За Навигација На Отворено Со Кутија за Складирање, За Пешачење Навигација Издржлив

ХХХХДХДП Пренослив Компас, Алатки За Компас За Навигација На Отворено Со Кутија за Складирање, За Пешачење Навигација Издржлив

DEN 8016.48
Залиха
Достапно за нарачка

Главни Функции : Основно позиционирање, мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време, одлични за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено Спецификација : Димензии : 75х75х30мм, Тежина : 220гр. компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец или директно на вратот, така што вашата насока секогаш ќе биде точна. Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози да прават активности на отворено. Главни Функции : Основно позиционирање, мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време, одлични за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено. Спецификација : Димензии : 75х75х30мм, Тежина : 220гр. компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец или директно на вратот, така што вашата насока секогаш ќе биде точна. Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози да прават активности на отворено. Главни Функции : Основно позиционирање, мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време, одлични за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат