.

.

Aexit AC 230/400V Дистрибуција електрични 63A 6000A 1pole Минијатурен Прекинувач 35mm DIN Железнички DZ47-63 C63

Aexit AC 230/400V Дистрибуција електрични 63A 6000A 1pole Минијатурен Прекинувач 35mm DIN Железнички DZ47-63 C63

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Име на производ : Минијатурен Прекинувач;Број На Модел : DZ47-63 C 63;Номинален Капацитет На Кршење на Колото : 6000 A Номинален Напон : AC 230/400 V;Номинална Струја : 63 A;Столбови : 1 Пол. Монтажа на железница : 35ММ ДИН Железница;Вкупна Големина (Прибл) : 66 х 18 х 77мм/ 2,6 "х 0,7" х 3 "(Л*В*Т ). Материјал : Пластика, Електрични Компоненти;Боја : . Тежина : 94гр; Содржина На Пакетот : 1 х Минијатурен Прекинувач. Име на производ : Минијатурен Прекинувач;Број На Модел : DZ47-63 C 63;Номинален Капацитет На Кршење на Колото : 6000 A. Номинален Напон : AC 230/400 V;Номинална Струја : 63 A;Столбови : 1 Пол. Монтажа на железница : 35ММ ДИН Железница;Вкупна Големина (Прибл) : 66 х 18 х 77мм/ 2,6 "х 0,7" х 3 "(Л*В*Т ). Материјал : Пластика, Електрични Компоненти;Боја : . Тежина : 94гр; Содржина На Пакетот : 1 х Минијатурен Прекинувач. Dz47-63 серија MCB (минијатурен прекинувач) се користат во системот за дистрибуција на осветлување или системот за дистрибуција на моторот за заштита на преоптоварување и краток спој во system.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат