.

.

Прво Причест Превези За Девојки 15.7 Бебе Дете Крштевање Светата Причест Бели Деца Превез Свадба Цвет Девојка Превез Со Чешел

Прво Причест Превези За Девојки 15.7 Бебе Дете Крштевање Светата Причест Бели Деца Превез Свадба Цвет Девојка Превез Со Чешел

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

100% Полиестер НАВИСТИНА СВЕТА БЕЛА БОЈА : Совршено одговара на првите Превези за причестување на девојчето! Едноставниот дизајн на тул го прави безвременски класичен фустан за крштевање вестидос додатоци украси лента за глава токадо виел. Оваа чиста бела капела превези и мантили мантила ќе им донесе на пара света атмосфера на вашите деца нињас. ПРОФЕСИОНАЛНИ ДЕЦА ПРЕВЕЗ ВЕЛО : Лесен за носење и стабилен.Оваа цветна венец дијадема превез заедница се вклопува убаво на главата.Белата света причест превезот со чешел е погоден за носење или соблекување и нема да ја закачи косата на децата. Верувам дека на вашата слатка девојка ниња ќе и се допадне 1-виот превез за причест (примера комунион декорации потврда вејл за цвет девојка)!. ЛЕСЕН ЗА СОВПАЃАЊЕ (СО ЧЕШЕЛ)& ПРАКТИЧНА ГОЛЕМИНА : Специјално дизајниран за мали девојчиња, краток превез должина на рамото : 15,7 инчи, долга должина на превез : 29 инчи. Овие девојки превезуваат токадо погодно за многу фустани во стил (чипка, кристал, бисери, глава од цветна круна, украси од слонова коска итн. БЕЛАТА ПРВА ПРИЧЕСТ ПРЕВЕЗ ВЕЛОС ДЕВОЈКИ ПОДАРОК : дали вашите ангели бебиња ќе се причестат? Нашите благословени глави ќе бидат омилениот подарок на децата, може да се користи во повеќе прилики како забава за невестински костими, додатоци за свадбени шини козас, дијадеми комунион.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат