.

.

Ekena Millwork CM24cabbs Caputo таванот медалјон, 24 1/4 OD X 1 1/2 P, рачно обоена бронзена сина патина

Ekena Millwork CM24cabbs Caputo таванот медалјон, 24 1/4 OD X 1 1/2 P, рачно обоена бронзена сина патина

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Димензии : 24-1/4 in Надворешен дијаметар x 1-1/2 in. Проекција x 6 in. Лесна за брза и лесна инсталација без проблеми. Јасно длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Богати сложени детали со рачно насликани. Може да се сечат, дупчат, залепат или зашрафеат со вообичаени алатки. Додадете вредност и стил ефтино. Бескрајни креативни и дизајнерски можности. Нашите колекции на таванот медалјон се моделираат по оригинални историски обрасци и дизајни. Нашите занаетчии потоа ракуваат со оригинално парче. Да се ​​биде врежан со рака, секое парче е богато детално со длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Тоа мастер парче потоа се користи за создавање господар на мувла. Откако ќе се создаде господар на калапот, ја користиме нашата уретанска пена со голема густина за да формираме секој медалјон. Завршениот изглед е прекрасно детална, мала тежина, цврста конструкција, фокусно парче. Сличноста со оригиналните медалјони од гипс се постигнува само со употреба на нашиот уретан со голема густина, а не формирано вакуум, „пластични“ медалјони од типот. Медалјони може да се сечат со употреба на стандардни алатки за обработка на дрво за да се додаде дупка за електрична или таванска вентилаторска крошна. Медалјони се мала тежина за лесна инсталација. Тие се целосно подготвени и подготвени за вашата боја. Ако имате какви било прашања, слободно прашајте. Овие се на залиха и се достапни за непосредна пратка. Со тркалезни, дијаманти, овални, квадратни и правоаголни дизајни, има нешто за претпочитањето на сите. Електрични, современи, органски, цветни, традиционални и класични текстури и обрасци го истакнуваат секој стил на украси за дома. Медалјоните се накит за домот, а кога се насликани и спарени заедно, тие можат да состават голем ефект.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат