.

.

8 Во Тркалца Се Вртат Тешки 360° Вртливи Тркалца На Горната Плоча, Бесшумна Заштита На Подот, Лежиште со Едно Тркало 200 кг

8 Во Тркалца Се Вртат Тешки 360° Вртливи Тркалца На Горната Плоча, Бесшумна Заштита На Подот, Лежиште со Едно Тркало 200 кг

DEN 1952.00
Залиха
Достапно за нарачка

Дијаметар на тркалото : 200мм/8"; дебелина На Тркалото : 50мм; 1 оптоварување на тркалото : 200кг; висина На Инсталација : 239мм; растојание на Дупката За Инсталација : 77*76ммКога е подложен на надворешно влијание, може да раствори 50% од надворешната сила на ударот. Погоден е за движење на прецизна опрема како што се електроника и електрични апарати на нерамна земја. Јадрото на тркалото е изработено од леано железо, а јадрото од леано железо има силна отпорност на удар, што може значително да ја намали стапката на загуба на механички судир предизвикана од рачно работење. Двојните топчести лежишта можат да направат непречено тркалање, поголем носивост, повеќе лизгање за заштеда на труд, добро запечатување и отпорност на прашина, помала можност за истекување на масло и долг работен век. Елиминирајте ја потребата за големи пластични подни душеци на вашиот прекрасен под, овие тврди гумени тркалца штитат тврдо дрво, ламинат, плочка, чеша и сите други тврди подни површини. Вклучен пакет : стп тркало*1 белешки : параметар : дијаметар На Тркалото : 200мм/8"; дебелина На Тркалото : 50мм;1 оптоварување на тркалото 200кг;висина На Инсталацијата : 239мм;Растојание На Дупката За Инсталација : 77*76ммкога е подложен на надворешно влијание, може да раствори 50% од надворешната сила на ударот.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат