.

.

12х Дното База Завртки За Долната Страна За Hp Павилјон g6 - 2200 Серија 681820-001

12х Дното База Завртки За Долната Страна За Hp Павилјон g6 - 2200 Серија 681820-001

DEN 239.84
Залиха
Достапно за нарачка

12x Дното База Завртки За Долната Страна За Hp Павилјон g6 - 2200 Серија 681820-001 Овие се вклопуваат во основата на Павилјонот Hp g6-2200 затоа, ве молиме купете само за моделите на оваа серија. Производ Од Rapidspares Ltd. Ова е вашата шанса да купите 12x Долни Основни Завртки За Долната Страна за Hp Павилјон g6-2200 Серија 681820-001 овие се вклопуваат во основата на Hp Павилјон g6-2200 затоа, ве молиме купете само за моделите на оваа серија. Ако не сте сигурни, Проверете го вашиот модел под батеријата. ако ви требаат завртки за други завртки, само испратете ни е-пошта, ќе ви испратиме релевантна реклама. Ние не продаваме комплет со целосна завртка, овој оглас е само за основни Завртки што е Главата На Филипс. Инструкции за отстранување На Основниот Капак и кои завртки ќе ги добиете само како што некогаш треба повеќе од еден вид завртки. Пред да го отстраните горниот капак, следете ги овие чекори : 1. Исклучете го компјутерот. Ако не сте сигурни дали компјутерот е исклучен или Во Хибернација, вклучете го компјутерот и потоа исклучете го преку оперативниот систем. Исклучете ги сите надворешни уреди поврзани со компјутерот. Исклучете ја струјата од компјутерот со прво исклучување на кабелот за напојување од ШТЕКЕРОТ за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, а потоа исклучување на адаптерот за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од компјутерот. Извадете ја батеријата. Отстранете ја вратата на услугата. Отстранете го оптичкиот погон. Отстранете го хард дискот. Отстранете ја тастатурата. Кога го заменувате горниот капак, проверете дали следните компоненти се отстранети од неисправниот горниот капак и инсталирани на горниот капак за замена : ● табла И кабел за Копчиња за Напојување.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат