.

.

Зелол Трендовски Очила За Блокирање На Сини Светла За Мачки ЗА Жени УВ400 Заштита Очила Максин ВА454518

Зелол Трендовски Очила За Блокирање На Сини Светла За Мачки ЗА Жени УВ400 Заштита Очила Максин ВА454518

DEN 463.84
Залиха
Достапно за нарачка

Увезени Ширина на објективот : 49 милиметри. Висина на објективот : 39 милиметри. Мост : 18 милиметри. Рака : 139 милиметри. Овие ретро очила за мачки може да ви донесат безвременски трендовски изглед,кој може да оди со различни форми на лице и фризури. Максин има ситна градба, па кога ќе ја имате оваа рамка, ќе почувствувате како таа нежно ве гушка назад околу задниот дел од ушите. Модерната рамка на катеј е изработена од премиум ацетат, кој има сјајна завршница. Тие се најдобриот избор за дамите кои се стремат кон стилски, практични и удобни. Леќите за блокирање на сина светлина може да ги намалат симптомите на напрегање на очите при продолжено изложување на компјутер. Овие рамки најдобро се користат како внатрешни леќи за долги часови употреба на компјутер со цел да се одржат природните модели на спиење и производството на очи. ДИМЕНЗИЈА-ШИРИНА На Објективот : 49мм (1,93") Висина На Објективот : 39мм (1,54") Ширина На Мостот : 18мм (0,71") Ширина На Рамката : 127мм (5,00") Должина На Раката : 139мм (5,47").

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат