.

.

Ѕвонче Од Вратата на Кучето алинана, Прилагодливо Кучешко Ѕвонче За Обука На Нокшир Со 7 Екстра Гласни Ѕвона За Кучиња, Врвни Ѕвона За Кучињата Да Ѕвонат За Да Излез?

Ѕвонче Од Вратата на Кучето алинана, Прилагодливо Кучешко Ѕвонче За Обука На Нокшир Со 7 Екстра Гласни Ѕвона За Кучиња, Врвни Ѕвона За Кучињата

DEN 95.84
Залиха
Достапно за нарачка

●ДОВОЛНО ГЛАСНО : Нашето ѕвоно на вратата на кучето со врвен квалитет со 7 екстра големи 1,5" метални ѕвона од џингл и метална внатрешна топка, прават јасен гласен звук на ѕвонење, лесно звучен од друга просторија дури и кога кучето тивко го допира ●КУЧЕ ЛЕСНО УЧЕЊЕ : По едноставна обука на ѕвончето на вратата на кучето, повеќето кучиња можат да научат да го допираат ѕвоното на вратата на кучето за околу 24 часа и целосно научиле да ги удираат за да излезат надвор или нокшир следната недела. €ПРИЛАГОДЛИВ за ДОЛЖИНА : ова ѕвонче на вратата на кучето со два прилепувања дизајн за прилагодлива различна должина на ременот, го прави универзален за повеќето висина на кваката, големо куче, мало кученце. ①СИЛЕН МЕТАЛ од ЅВОНЧЕ : за да избегнете џвакање на кученцето или свиткување на ѕвончето на вратата на кучето очигледно, избегнувајте малата метална топка да излезе од ѕвончето, нашето ѕвонче од вратата на кучето користи супер силен метал. ●ЕФИКАСНА КОМУНИКАЦИЈА : Користењето ѕвонче од вратата на кучето е земено како полесен, забавен и победнички начин за кучето да разговара со вас наместо да лае, гребе. Инсталирањето на ѕвонче за обука на кучиња е исклучително лесно - се што треба да направите е да го закачите од кваката или рачката. Ѕвоната за обука на кучиња можат да ги користат сите кучиња, и одлично време е да пробате едно за себе. Откако вашето куче ќе се обучи, ќе ги видите придобивките. Наместо вашето куче да лае или да гребе на вратата, тие едноставно можат да ѕвонат за да ве известат дека треба да излезат надвор. Обуката на вашето куче да користи ѕвонче е одличен начин да го одржите ментално стимулирано и остро. Нашето кучешко ѕвонче за обука е дизајнирано да одговара на сите видови рачки на вратите и кваки на вратите, благодарение на неговиот уникатен дво-предвремен дизајн кој овозможува прилагодлива должина на ременот и за мали кученца и за големи кучиња. Со 7 екстра големи метални ѕвона од 1,5 инчи, нашето ѕвонче на вратата на кучето произведува јасен и гласен звук на ѕвонење што може да се слушне од другите простории, што ви олеснува да знаете кога вашето куче сака да излезе надвор. Нашите ремени за ѕвончиња за кучиња се направени со издржливи материјали како најлон или кожа и се прилагодливи без алатки. Лесно се пренесуваат помеѓу вратите и се отпорни на оштетување од вода и прашина. Првиот чекор за да го обучите вашето кученце да користи ѕвонче од вратата на кучето е да го држите блиску до носот и да го поттикнете да го допре. Кога ќе го сторат тоа, пофалете ги со ентузијазам и понудете уживање. Повторете го овој процес додека не се чувствуваат удобно со допирање на ѕвончето. Можеби ќе треба да користите уживање за првично да ги намамите кон кучешкото ѕвоно. Продолжете да го зајакнувате однесувањето со повторување на првиот чекор и додавање знак, како што е "ѕвонче."Откако ќе се уверат дека ќе го допрат ѕвончето на кучето за обука, поместете го подалеку за да мора да се движат кон него.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат