.

.

Фостер Грант Машки Кајден Поп на моќност Бифокален стил Сино светло за читање очила за читање

Фостер Грант Машки Кајден Поп на моќност Бифокален стил Сино светло за читање очила за читање

DEN 415.84
Залиха
Достапно за нарачка

Увезени Пластична рамка. Поликарбонат леќи. Не поларизирани. Анти-рефлексивна обвивка за обложување. Ширина на леќи : 48 милиметри. Мост : 20 милиметри. АРМ : 145 милиметри. Поп на моќност : Се одликува со зголемен сегмент на читателот на дното, додека остатокот од леќите е немагнетен за да можете да ги задржите очилата - и вашата визија јасно - кога ќе се префрлите помеѓу читањето и да барате да видите низ просторијата или да комуницирате со други. Очили за филтрирање со сина светлина : Нашите очила за блокирање на сина светлина користат патентирана технологија за леќи за да се намали до 34% од сината светлина што се емитува од компјутери, лаптопи, таблети и паметни телефони. Отпорна на гребење и влијание : Нашите очила за читање за мажи се опремени со поликарбонатни леќи отпорни на гребење и влијанија за засилена издржливост и појасно гледање; Дојдете со 1,25x јачина. Удобно и ласкаво вклопување : дизајнирано да ја ласкаат секоја форма на лице, нашите очила за е-читање имаат лесни, стилски рамки и пролетни шарки. Вклучен случај : Нашите лупа за читање доаѓаат со јасен заштитен случај за носење дизајниран да го продолжи животот на вашите чаши што не се наведува. Дали користите дигитални уреди поголемиот дел од денот? Помогнете да ги заштитите очите со згрижувачкиот грант Кајден поп на сина светлина за читање очила. Најновите во зголемувачки очила за читање има патентирана технологија за обложување на леќи што помага да се намали до 34% од потенцијално штетното пренесување на сина светлина во опсегот на нанометар 415-455 и се бори против привремените ефекти на дигиталното оптоварување на очите од уредите како што се компјутери, лаптопи и лаптопи и паметни телефони.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат