.

.

БРИНКС 7011В 100В 2-Глава Халоген ЈЦД 240-Степен Светлина, Бела

БРИНКС 7011В 100В 2-Глава Халоген ЈЦД 240-Степен Светлина, Бела

DEN 650.40
Залиха
Достапно за нарачка

КАРАКТЕРИСТИКИ : Безбедносното Светло За Активирање На Движењето На Бринк е дизајнирано да го одржува периметарот на домовите и деловните активности безбеден и да помогне да се одвратат несаканите посетители Емитува совршена количина на светлина за да го осветли влезот за лесна пристапност и безбедност. БЕЗБЕДНОСТ : Пасивно движење активирано инфрацрвено светло го чувствува движењето до 70 стапки во опсег од 240 степени, брзо подигање на движењето и активирање на рефлекторите за осветлување. Двете глави на светилките може да се навалат и прилагодат за оптимални перформанси. ИНСТАЛАЦИЈА : МОЖЕ да се постави преку вратите, задните тремови, дворовите, бараните врати, под стреата и тенди за осветлување без напор. Вклучува две (2) 100 W ХАЛОГЕНИ JCD светилки & уникатен КОНЕКТОР EZ-N-Stall што ги прави жиците на овој уред во вашиот дом "предвремени". ИДЕАЛНА УПОТРЕБА : Идеална За надворешни станбени апликации каде што е потребна светлина : влезови, задни тремови, дворови, врати од барака, над гаражи, под стреата итн. Доаѓа со рачен прекинувач за надминување на светлината и изборен тајмер за светло. КВАЛИТЕТ НА кој МОЖЕТЕ ДА МУ ВЕРУВАТЕ : глобален лидер во производите и услугите поврзани со безбедноста, името На Работ е синоним за производи со врвен квалитет за да бидете безбедни вие и вашите работи. Бринкс движење со висок опсег активирано ноќно безбедносно осветлување со изборен тајмер за светло (тест, 1 мин, 5, мин и 10 мин) и прилагодлива чувствителност на зоната за откривање.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат