.

.

RENECTIV 52933-2M000 Сензор за притисок на гумите, 315MHz Замена на сензорот за мониторинг на притисок на гумите за Kia Hyundai

RENECTIV 52933-2M000 Сензор за притисок на гумите, 315MHz Замена на сензорот за мониторинг на притисок на гумите за Kia Hyundai

DEN 799.84
Залиха
Достапно за нарачка

Траење на батеријата : ≥5 години Оперативна температура : -40 ° C + 120 ° C. Опсег на мониторинг на притисок : 100 - 900kpa. Фреквенција : 315 MHz. Тип на инсталација : Прицврстување во. Исцрпете ја гумата : Затегнете ја гумата на менувачот на гумите и прилагодете го вентилот во 1 часот во однос на главата за раздвојување на гумите. Вметнете ја алатката за гуми и подигнете ја монистата на гумата на главата за монтирање за да ја намалите главата. Отфрлете го сензорот : со шрафцигер извадете ги завртката за прицврстување и сензорот од стеблото на вентилот, а потоа олабавете ја навртката и извадете го вентилот. Сензор за монтирање и вентил : Лизгајте го стеблото на вентилот низ дупката на вентилот на работ. Затегнете ја завртката орев со 4,0 nm со помош на иглата за позиционирање. Соберете го телото на сензорот наспроти раб и затегнете ја завртката. Монтирајте ја гумата : Ставете ја гумата на работ, осигурувајќи се дека вентилот се соочува со главата за раздвојување под агол од 180 степени. Монтирајте ја гумата над работ. Надувајте ја гумата, проверете ја рамнотежата пред да го инсталирате тркалото. 【Пред-програмиран TPMS сензор】 Сензорот за притисок на гумите е 100% нов и доаѓа пред-програмиран специјално за вашиот Make/Model/година на возило, само активирајте ги со алатката за скенирање TPMS. Специфичната операција е како што следува Чекор 1 : Изберете „Проверете го сензорот“ во алатката за скенирање TPMS. Чекор 2-4 : Изберете бренд на возило, модел и година. Чекор 5 : Изберете локација на гуми, потоа копче за притискање за активирање. Чекор 6 : Сензор за разбудување успешно и прикажете ги информациите за сензорот на екранот. 【Висок квалитет】 Батеријата може да се користи нормално повеќе од 5 години, читањето на притисок може да достигне 110 psi или повисоко, а температурата може да достигне -40 ~ 125 ℃, исто како и квалитетот на ОЕ. 【Апликација】 Компатибилна за 2012-2014 Hyundai Accent, 2013-2017 Hyundai Elantra GT, 200-2013 Hyundai Elantra Touring, 2014-2016 Hyundai Equus, 2010-2016 Hyundai Genesis Coup, 2013-2019 Hyundai Santa Fe, 2011-2014 Hyundai Sonata , 2015-2016 Hybrid Hyundai Sonata / 2010-2013 Kia Forte, 2011-2015 Kia Optima, 2016 Hybrid Kia Optima, 2011-2015 Kia Sorento, 2010-2013 Kia Soul.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат