.

.

FTVOGUE DC Мерач на напојување, подобрување на домот DC Мерач

FTVOGUE DC Мерач на напојување, подобрување на домот DC Мерач

DEN 302.40
Залиха
Достапно за нарачка

Како да се користи : Може да се поврзе и да се користи според важечкиот напон (за специфични детали, погледнете во видеото за операција за поставување) Спецификација : Тип на ставка : DC Мерач на напојување Материјал : АБС Тежина : Приближно2oz Големина на производот : приближно. 9,3 x 6 x 2cm / 3,7 x 2,4 x 0,8in 100a Влезен напон : 0-60 V 150 A Влезен напон : 0-60 V 200 A Влезен напон : 0-60 V 100 A Струја : 100 A 150 A Струја : 150 A 200 A Струена : 200 A УП , Индустриско склопување линии, автомобили, итн.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
DC Power Meter
Material:
ABS
Weight:
Approx. 92g / 3.2oz
Product Size:
Approx. 9.3 x 6 x 2cm / 3.7 x 2.4 x 0.8in
100A Input Voltage:
0-60v
150A Input Voltage:
0-60v
200A Input Voltage:
0-60v
100A Current:
100A
150A Current:
150A
200A Current:
200A
Uses:
Solar Energy Systems, Industrial Assembly Lines, Automobiles, Etc.
Package List:
1 x DC Power Meter1 x English User Manual:

Купувачи како што избираат