.

.

2015 NZ 50c Комеморативен Пакет Монети-Духот НА Anzac 50c Нециркулирана Резервна Банка На Нов Зеланд

2015 NZ 50c Комеморативен Пакет Монети-Духот НА Anzac 50c Нециркулирана Резервна Банка На Нов Зеланд

DEN 1048.00
Залиха
Достапно за нарачка

2015 Нов Зеланд 50с Комеморативен Колекционерски Пакет Монети-Духот На Анзакминтаж : 1000 долги Години, Новозеланѓаните И Австралијците им оддадоа почит на храбрите војници кои ги загубија животите борејќи се за "Земја, Крал и Империја" на 25 април 1915 година. Денот на анзак 2015 година одбележува 100 години од овој трагичен настан и се сеќаваме на нашите Анзаци преку оваа специјална комеморативна циркулирачка монета На Анзак. Определување : првата комеморативна циркулирачка монета На Нов Зеланд во специјален запечатен колекционерски пакет се одликува со копија напишана од Генералниот Гувернер На Нов Зеланд, Генерал-Потполковник Десниот Почесен Сер Џери Матепара.Регистрирајте ја вашата монета за да добиете персонализиран и индивидуално нумериран сертификат за автентичност првата Циркулирачка монета Од Нов Зеланд со боја применета на неа само 1.000 монети ковани циркулирачка монета по повод 100-годишнината Од Кампањата Во Галиполи Деноминација : НЗ 0,50 кукозомпозиција : никелирана челична тежина : 5 грама дијаметар : 24,75 mmedge третман : не-mlidshape : roundobverse дизајн : портрет На нејзиното височество кралицата елизабета втора од јан ранг-бродли, обединетото кралство обратен дизајн : нов зеланд и австралиски војници со мангопаре и сребрен Ферндизајниран Од : Дејвид БУРК, нов зеланд во Светот ограничување На Ковање : 1.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат