.

.

UV Skinz UPF 50+ женска јакна за вода

UV Skinz UPF 50+ женска јакна за вода

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Микрофибер, памук Затворање на патент. Само миење на рацете. Сигурна ултравиолетова заштита - UVA и UVB зраците можат да предизвикаат изгореници од сончање и предвремено стареење. Запрете ги штетните напади на сонцето со тоа што носите сигурна SPF сончаница и облека за UPF. УВ -производите на Скинц се изработени со овластена ткаенина за дишење на сонцето UPF 50+. Микрофибер -плетената јакна на УВ Скинц ефикасно блокира 98% од штетните зраци на сонцето, многу повеќе од која било обична памучна мачка. Идеално за употреба на базен - УВ -производи од Скинц се изработени од микрофибер, така што нашата женска јакна не добива значителна количина тежина од апсорпцијата на водата. Мешавината на ткаенината е отпорна на хлор и солена вода, спречувајќи да избледи живописна боја на јакна. Карактеристиките на брзо сушење на облеката му овозможуваат да седне на кожата удобно. Целосен опсег на движење-Оваа спортска облека има опуштено вклопување со долги ракави со раглан, создавајќи ласкава силуета, додека ја обезбедува вашата подвижност. Ракавите не се премногу затегнати за да го ограничат секое движење на раката, а шевовите зашиени со рамен заклучување не ја иритираат кожата, така што секогаш ќе бидете удобни. Движете се со доверба во базенот и излезете на плажа со UV Skinz UPF 50+ јакна. Лесна конструкција - со својата уникатна мешавина од микрофибер, UV Skinz UPF 50+ јакна е лесна и удобна. Оваа ведра јакна е совршена за носење на вашата облека за капење или омилена мета за да се заштитите од сонцето. Безбедност и пристапност - Со џебовите на UV Skinz UPF 50+ јакна, можете да уживате да бидете на плажа или базен без да се грижите за испуштање на вашите лични предмети. Оваа јакна отпорна на вода има двонасочен патент и предни џебови, како и споеви со рамен заклучување низ цевководните цевки. Предните џебови можат полесно да ги држат вашите мали лични предмети безбедно и безбедно, дозволувајќи ви да ги одржувате рацете слободни. Микрофибер, памук. Затворање на патент. Само миење на рацете. Сигурна ултравиолетова заштита - UVA и UVB зраците можат да предизвикаат изгореници од сончање и предвремено стареење. Запрете ги штетните напади на сонцето со тоа што носите сигурна SPF сончаница и облека за UPF. УВ -производите на Скинц се изработени со овластена ткаенина за дишење на сонцето UPF 50+. Микрофибер -плетената јакна на УВ Скинц ефикасно блокира 98% од штетните зраци на сонцето, многу повеќе од која било обична памучна мачка.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат