.

.

16 Во 1 комплет за тестирање на вода за пиење, комплети за тестирање на вода за вода за пиење 100 парчиња ленти за тест за квалитет на вода за бунар вода лесно тестирање

16 Во 1 комплет за тестирање на вода за пиење, комплети за тестирање на вода за вода за пиење 100 парчиња ленти за тест за квалитет на вода

DEN 287.84
Залиха
Достапно за нарачка

【16 во 1 комплет за тестирање на вода】 : Комплети за тестирање на вода за вода за пиење е опремено со 16 главни параметри кои вклучуваат : вкупна алкалност/p H/цврстина/цијанурична киселина/вкупно хлор/бесплатен хлор/бесплатен бром/нитрат/железо/железо/хром /олово/бакар/жива/флуорид/карбонат корен 【Сигурни и брзи резултати】 : 1. Подгответе го комплетот за тестирање на вода во вода за 2 секунди и потоа извадете го комплетот за тестирање на вода за пиење. Нежно тресете ја вишокот вода од лентите, држете го комплетот за тестирање на вода хоризонтално за 30 секунди.Поставете ги влошките на табелата во боја во текот на следните 30 секунди за да ги обезбедите резултатите. 【Широка применливост : : Оваа лента за тестирање на вода се применува за вода од чешма и вода, исто така базен, бањата, топла када и вода за аквариум, нашиот комплет за тестирање на домашна вода е исто така добар помошник за проверка на омекнувач на вода. 【Заштедете пари】 : 100 тестер за квалитет на вода значи 100 тестови за вода за пиење.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат