.

.

АСИ АЗИ421035 Пролет Стегач Нож Исклучете Терминал Блок, 5.2 Мм Широк, 24 до 12 AWG, 16 засилувач НА 400V

АСИ АЗИ421035 Пролет Стегач Нож Исклучете Терминал Блок, 5.2 Мм Широк, 24 до 12 AWG, 16 засилувач НА 400V

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

52 мм широк пролет стегач коло исклучите Терминал Блок. Коло во портокалова боја исклучете се за визуелна индикација за статусот на колото. Оценето 24 до 12 AGG, 16 Засилувач на 400 Волти. Земја на потекло : Кина.2 мм широк пролет стегач коло исклучите Терминал Блок. Коло во портокалова боја исклучете се за визуелна индикација за статусот на колото. Оценето 24 до 12 AGG, 16 Засилувач на 400 Волти. Земја на потекло : Кина. ASI421035 е терминален блок поставен на шина со шина од 5,2 мм со жичани врски со пружински стегач. Се одликува со рачка за нож со кодирана портокалова боја која може да се користи за отворање и затворање на коло со цел тестирање или за исклучување за време на инсталацијата и одржувањето, како на пример во апликациите за контролна јамка. Оценките за овој терминален блок се 24 до 12 AWG, 16 засилувачи на 400 волти. Кога е потребен краен капак, изберете ASI422012 (продаден одделно). ASI421035 е достапен во пакувања од 50.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат