.

.

Кео 55326 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, 3 Флејти, Агол На Точка Од 90 Степени, Тркалезно Стебло, Дијаметар На Стеблото Од 1/2, Дијаметар На Телото Од 1-1/4

Кео 55326 Кобалт Челик Еднократен Мијалник, Калај Обложен, 3 Флејти, Агол На Точка Од 90 Степени, Тркалезно Стебло, Дијаметар На Стеблото Од

DEN 364.48
Залиха
Достапно за нарачка

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформанси при сечење на потешки метали како што се нерѓосувачки челик или легури на никел Премазите од титаниум нитрид додаваат тврд слој керамика во златна боја на површината што го продолжува животниот век на алатот и овозможува побрзи брзини на сечење отколку необложените алати. Тркалезните стебла овозможуваат употреба со широк спектар на системи за држење алатки. Кога трчате во насока спротивно од стрелките на часовникот (пресек на десната рака) спиралните флејтирани алатки ги евакуираат чиповите нагоре и надвор од сечењето за да го намалат затнувањето. Агол од 90 степени. Кео 3-флејта централните грејачи се разноврсни алатки дизајнирани за дупки за потопување за центри или за зголемување на постојните дупки. Достапно и во комплет од 5 парчиња. Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформанси при сечење на потешки метали како што се нерѓосувачки челик или легури на никел.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат