.

.

Toolмокс Батерија Кабел Навртки Стегање Алатка Со Кабел Машина И 20 Парчиња Бакарна Цевка Прстен Конектори За Awg 8-4/0 Терминали Cp-0979 Рака Алатка

Toolмокс Батерија Кабел Навртки Стегање Алатка Со Кабел Машина И 20 Парчиња Бакарна Цевка Прстен Конектори За Awg 8-4/0 Терминали Cp-0979 Рака

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Материјал : стегачот е изработен од стврднат челик, цврст и издржлив Прстенестиот терминал е изработен од чист бакар со добра спроводливост, а цевката што се собира на топлина е изработена од полиолефин со сооднос на собирање од 3 : 1. Широк Спектар На Апликации : алатката за стегање на навртки за кабли за Батерии е идеална за стегање кабли за батерии, кабли за заварување и жици за кој било друг автомобилски или морски проект. Стегач за батерии за употреба со AGG 8 до 4/0 терминали, 8 AGG,, 6 AGG, 4 AGG, 2 AGG, 1 AGG, 0 AGG, 00 AGG, 000 AGG, 0000 AGG. Без Купување : Нашата главна цел е да ве натераме да имате среќно искуство за купување. Ако имате проблеми, ве молиме кажете ни, и ние ќе го решиме што е можно поскоро. Најдобро Искуство : ние се стремиме да ви обезбедиме производи со најдобар квалитет и најдобро искуство на клиентите.Се трудиме најдобро да ги исполниме вашите барања.Ве молиме внимателно проверете ги информациите за производот бероре купување на авио правење грешки. Содржина на пакетот : пакетот вклучува алатка за стегање на навртки со чекан од 1 парчиња, секач за кабли од 1 парче, терминал за бакарен прстен од 20 парчиња, цевка што се собира на топлина од 20 парчиња. Материјал : стегачот е изработен од стврднат челик, цврст и издржлив. Прстенестиот терминал е изработен од чист бакар со добра спроводливост, а цевката што се собира на топлина е изработена од полиолефин со сооднос на собирање од 3 : 1. Широк Спектар На Апликации : алатката за стегање на навртки за кабли за Батерии е идеална за стегање кабли за батерии, кабли за заварување и жици за кој било друг автомобилски или морски проект. Стегач за батерии за употреба со AGG 8 до 4/0 терминали, 8 AGG,, 6 AGG, 4 AGG, 2 AGG, 1 AGG, 0 AGG, 00 AGG, 000 AGG, 0000 AGG. Без Купување : Нашата главна цел е да ве натераме да имате среќно искуство за купување.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
Hammer Lug Crimping Tool
Material:
Iron, Steel
Surface Treatment:
Electroplating and Painting
Terminal Material:
Red Copper T2
Specification of Copper Pipe Ring:
8x5/16, 6x5/16, 6x3/8, 4x5/16, 4x3/8
Specification of Heat Shrinkable Tube:
4pcs 12mm red tube and 4pcs 12mm black tube, 4pcs 14mm red tube and 4pcs 14mm black tube
Crimping Range:
Crimp connectors of 8 specifications to 4/0 specifications
8 AWG, ,6 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 0 AWG, 00 AWG, 000 AWG, 0000 AWG:
Package List:
1 x Hammer Lug Crimping Tool:
1 x Cable Cutter:
20 x Copper Ring Terminal:
20 x Heat Shrinkable Tube:
1 x Instructions:

Купувачи како што избираат