.

.

Кадимендиум Полнач За Литиумска Батерија Брза Рамнотежа Заштита Од Преполнување Компактен Б3 АЦ 110~240в Интелигентен Полнач За Литиумска Батерија

Кадимендиум Полнач За Литиумска Батерија Брза Рамнотежа Заштита Од Преполнување Компактен Б3 АЦ 110~240в Интелигентен Полнач За Литиумска Батерија

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

800 MAH МАКСИМАЛНА СТРУЈА : Полнењето На Литиумската батерија има 7,4 V И 11,1 V двојна порта за полнење, МОЖЕ да наполни 2s или 3 S литиумска батерија, максималната струја е 800m Ah АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ : полначот За Брз баланс доаѓа со заштита од преполнување, автоматски престанува да се полни кога батеријата е заситена. ПРОИЗВОДСТВО НА НИСКА ТОПЛИНА : Литиумска батерија користејќи увезен раствор за напојување СО ИЦ, двострани стаклени влакна, помало производство на топлина. АПС ОТПОРНИ НА ГРЕБЕЊЕ : полначот За Брза рамнотежа прифаќа одличен материјал ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, поседува отпорност на удар, отпорност на гребење, еколошки. СТАБИЛЕН и ИЗДРЖЛИВ : полначот За Литиумска батерија доаѓа со стабилна структура, одлични перформанси и долг работен век. 800 MAH МАКСИМАЛНА СТРУЈА : 7.1 V двојна порта за полнење, може да полни 2s или 3 S литиумска батерија, максималната струја е 800m Ah 2. АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ : Дојдете со заштита од преполнување, автоматски престанете да се полните кога батеријата е заситена 3. ПРОИЗВОДСТВО НА НИСКА ТОПЛИНА : Користење на увезен раствор за напојување СО ИЦ, двострани стаклени влакна, помала генерација на топлина 4. СТОМАЧНИ МУСКУЛИ ОТПОРНИ на ГРЕБЕЊЕ : Усвојувајте одличен материјал ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, поседувајте отпорност на удар, отпорност на гребење, еколошки 5.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
Lithium Battery Charger
Model:
B3
Material:
ABS
Application:
Lithium battery charging
Package List:
1 x Charger:
1 x Power Cord:
1 x User Manual:

Купувачи како што избираат