.

.

POWERTEC 13163-P2 56-1/8 x 1/8 x 14 Tpi Бенд Видов Блејд, За Делта, Про-Технолошки, И Охајо Форџ 3-Тркало 10 Bandsaw, 2 PK

POWERTEC 13163-P2 56-1/8 x 1/8 x 14 Tpi Бенд Видов Блејд, За Делта, Про-Технолошки, И Охајо Форџ 3-Тркало 10 Bandsaw, 2 PK

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

ВКЛУЧУВА : (2) 56 1/8 инчен бенд видов сечилото-погоден за повеќето 56-1/8 "долго, 1/8" широк, 0 025" дебели, бенд видов ножеви. КВАЛИТЕТ : сечилото за пила со лента е направено од врвен, висококвалитетен јаглероден челик со отпорност на топлина и заварување. ПРИМЕНА : флексибилното сечило на тврдиот раб на јаглерод работи совршено со тврди и меки шуми, пластика и плус обоени метали. ДИЗАЈН : оваа прецизна алатка за сечење е конструирана со оптимален геометриски аранжман на забите што обезбедува беспрекорни резултати на сечење при големи брзини на изведба. СПЕЦИФИКАЦИИ ЗА ЗАБИ : сечилото 14 TPI има комплет ракер/ Редовен профил на заби. Изберете сечило што е доволно тесно за посакуваното сечење на радиусот. Изберете поширока лента за директно сечење. Воведување На Заменските Сечила на Лентата од POWERTEC. Ова сечило со високи перформанси е дизајнирано да обезбеди сигурно дејство на сечење и да испорача загарантирани завари на дрво, пластика и обоени метали. Изработени од високојаглероден челик, овие сечила со лента 56-1/8 х 1/8 се отпорни на топлина и нудат врвно прецизно корисничко искуство за сечење. Секое заварување е загарантирано за правилно растојание меѓу забите, усогласен сет и точна завршна обработка. Металните заби на сечилото со лента имаат оптимален геометриски дизајн и се стврднати на 64-66 РК. Сечилата за пила НА ЛЕНТАТА POWERTEC остануваат остри со долг век на траење и конзистентни перформанси. Нашите сечила се изградени за рамномерно носење и испорачуваат прави парчиња со екстремни брзини.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат