.

.

uxcell End Mill Cnc Рутер Битови, 0,8 mm x 6mm 1/8 Стебло Дијамант Филм Обложени Карбид Гравирање Малку Мелење Машина Десната Рака За Пхб Пластични Влакна Дрво 10 парчиња

uxcell End Mill Cnc Рутер Битови, 0,8 mm x 6mm 1/8 Стебло Дијамант Филм Обложени Карбид Гравирање Малку Мелење Машина Десната Рака

DEN 166.72
Залиха
Достапно за нарачка

Крај Мелници : дијаметар на работ : 0,8 мм / 0,031"; дијаметар на стеблото : 3,175 мм / 1/8"; должина на работ : 6мм / 0,236"; вкупна должина : 38мм / 1-1/2"; насока на мелење : десна рака; стил : форма на пченка Остриот раб на сечење обезбедува непречено сечење и без баговите. Широки Апликации : Погоден За гравирање и мелење печатени плочки, ПХБ, МДФ, АБС, пвц, акрилик, најлон, пластика, дрво, влакна стакло, јаглеродни влакна, густина одбор, гипс картон, итн. Користете на центри за обработка НА ЦПУ, машински алати, машини за прецизно гравирање и друга опрема. Алатките за карбид Г05 алатките за волфрам карбид имаат висока цврстина (HRC94, 5), отпорност на абење, добра цврстина и отпорност на топлина. Со добри перформанси на мелење и сечење, карбидниот материјал може да обезбеди висока работна ефикасност. Карбидот може да работи со поголема брзина од челикот со голема брзина. Специјален Слој : Обработен со КВБ (таложење на хемиска пареа), облогата на дијамантскиот филм е многу близу до природниот дијамант, со висока цврстина, висок еластичен модул, висока топлинска спроводливост, добро самоподмачкување и хемиска стабилност. Совети : колку е подолга должината на алатката стегната од чакот, толку подобро. Изберете соодветна стапка на напојување и брзина на сечење за да го подобрите животниот век на алатот и да добиете подобра точност и перформанси на обработката. Алатките за волфрам карбид г05 имаат висока цврстина (HRC94, 5), отпорност на абење, добра цврстина, отпорност на топлина.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат