.

.

Лабасикс Ултразвучно Средство За Чистење, Професионален Ултразвучен Чистач Од Нерѓосувачки Челик За Сите Намени Со Дигитален Тајмер За Прикажување И Контрола На ?

Лабасикс Ултразвучно Средство За Чистење, Професионален Ултразвучен Чистач Од Нерѓосувачки Челик За Сите Намени Со Дигитален

DEN 2975.84
Залиха
Достапно за нарачка

Лабасик Ултразвучно Средство за Чистење е професионално дизајнирано да обезбеди ефикасно и ефикасно чистење на лабораториски стакларија и инструменти со едноставно, лесна работа Јасно, интуитивно прикажете ја температурата и времето со два дигитални дисплеи, обезбедувајќи прецизна контрола на температурата и времето за чистење; греењето може да ја намали адхезијата на дамките и да ја зголеми моќта на чистење. Фреквенција на работа : 40k Hz; температурата е прилагодлива до 80°C (176w); тајмерот може да се постави од 1-99 минути. Изработен од нерѓосувачки челик 304, нашиот безбеден, сигурен ултразвучен чистач е отпорен на корозија и висока температура; корпата помага да се намали триењето за мали делови на кои им треба чистење. Гаранција : Лабасика 1-годишна ограничена гаранција; доколку е оштетена, ве молиме контактирајте не веднаш; ние ќе го решиме додека не се задоволи.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат