.

.

Жаноко Микроскоп Електронски Микроскоп Пхб Лупа Дигитален Електронски 500/1000х Лупа За Индустриски Пхб Проверка СО ЛЕД Светло

Жаноко Микроскоп Електронски Микроскоп Пхб Лупа Дигитален Електронски 500/1000х Лупа За Индустриски Пхб Проверка СО ЛЕД Светло

DEN 686.40
Залиха
Достапно за нарачка

Доаѓа со платформа за држачи за практично работење Овој микроскоп има 4,3 на екранот што ви овозможува лесно да ги гледате предметите. Широко се користи за индустриска проверка НА ПХБ, проценка на накит, откривање итн. Има зголемување од 500/1000 X и поддржува прилагодување на фокусот. Дизајниран СО ЛЕД светло, висококвалитетната оптичка леќа помага јасно да се види. Карактеристика : овој микроскоп има дисплеј 4.3 што ви овозможува лесно да ги гледате предметите. Има зголемување од 500/1000 X и поддржува прилагодување на фокусот. Дизајниран СО ЛЕД светло, висококвалитетната оптичка леќа помага јасно да се види. Доаѓа со платформа за држачи за практично работење. Широко се користи за индустриска проверка НА ПХБ, проценка на накит, откривање итн. Спецификации : Модел : Тип На Држач ДМ4 : пластичен држач, држач за алуминиумска легура (Опционално) Дисплеј : 4.3 Макс На екранот. Резолуција : 720plens Оптичка Големина : 1/6, 5 Резолуција На Слика : VGA 1,3 M, 2 M,3 Mvideo Резолуција : VGA 720 P Формат На Податоци : Bmp/JPG Извор На Светлина : 8 LED lightsmangification : 500/1000xfocusing Прилагодување : 0-40mmpc Резолуција И Стапка На Пренос На Слика : 1280*720/26fps Бела Рамнотежа, Изложеност : Автоматско поддржан јазик : 12 јазици Оперативна Температура : -20~~+60 ® КОМПЈУТЕР ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ : ЗА WINDOWS/Xp/Win7/Win8/WIN10,ЗА MAC Os*10,5 КОНСТРУКЦИЈА НА ОБЈЕКТИВОТ : 2g+IR дијафрагма : f4, 5 агол на објективот : 16 Степен Слот за картички : TF КАРТИЧКА СЛОТИНТЕРФЕЈС И Режим На Пренос НА Сигнал : micor, usb2.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат