.

.

Sennheiser HD 600-Аудиофил Hi-Res Отворен Назад Динамички Слушалки

Sennheiser HD 600-Аудиофил Hi-Res Отворен Назад Динамички Слушалки

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Лесните алуминиумски гласовни калеми обезбедуваат одличен минлив одговор Неодимиумските црни магнети одржуваат оптимална чувствителност и одлична динамика. Софистициран дизајн, елегантно завршен во црна и сива боја. Висококвалитетни капаци за слушалки со отворена метална мрежа. Отстранлив, кевлар засилен бакарен кабел без кислород со многу низок шум на ракување. Технологија за поврзување : Жичен. Опис на производот со HD 650, аудиофилите ќе доживеат навистина уникатен природен звук. Со звук ова добро, долгите концерти во удобноста на вашиот дом се сигурност, така ШТО HD 650 исто така поставува стандарди во удобност и удобност. HD 650 е вистинско ремек-дело, кое ќе го задоволи дури и најсложениот слушател. ХД 650 Референтната Класа. Од Производителот Sennheiser HD 600 HD 600 е аудиофил-одделение отворен динамичен hi-fi/професионални стерео слушалки. Напредниот дизајн на дијафрагмата ги елиминира стоечките бранови што резултира со чист звук без артефакти и акустични нарушувања. HD 600 е фантастичен додаток на hi-fi магацинот или посветена соба за слушање, и е омилен меѓу мастеринг инженери ширум светот. Природно, просторно снимање Исклучителен минлив одговор Оптимизиран За снимки Со висока резолуција Направени Во Ирска Дознајте повеќе за HD 600 " ги користев МОИТЕ HD 600 за секојдневно и критичко слушање откако го добив мојот пар. Можам да зависам од HD 600 во многу различни средини и секогаш можам да очекувам одлични резултати од тоа."- Казури Arи, Снимање/Микс Инженер Карактеристики Висококвалитетни решетки со отворена метална мрежа испорачуваат исклучително транспарентен звук компјутерски оптимизираните магнетни системи го минимизираат хармоничното и интермодулационото нарушување Екстремно Лесните алуминиумски гласовни калеми обезбедуваат одличен минлив одговор неодимиумските црни магнетни системи обезбедуваат оптимална чувствителност И одличен динамичен одговор Исклучително природен, просторен и точен Звук Што Се Одвојува, засилен СО КЕВЛАР, ОФЦ бакар кабел мир На Умот - Благодарение На 2-Годишната Меѓународна Гаранција дали знаевте? HD 600 е вистински слушалки за аудиофил дизајниран за едно од најдобрите искуства за слушање. Оптимизиран за минимално изобличување, HD 600 има Звучници На Отворено за природно искуство со слушање. Сенхајзер препорачува оваа слушалка за. HD 600 е наменет за вашиот hi-fi стерео систем. Најдобро одговара за сите видови аудио HD 600 е омилен меѓу мастеринг инженерите ширум светот.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат