.

.

Moxa MGate MB3180: 1 Порта RS-232/422/485 Modbus TCP До Сериски Комуникациски Портал

Moxa MGate MB3180: 1 Порта RS-232/422/485 Modbus TCP До Сериски Комуникациски Портал

DEN 3900.00
Залиха
Достапно за нарачка

Поддржува Автоматско Рутирање На Уредот за лесна конфигурација / Лесно поставување и конфигурација на хардверот Поддржува маршрута преку tcp порта или IP адреса за флексибилно распоредување. Конвертирај Помеѓу Modbus TCP И Modbus RTU/ASCII. 1 етернет пристаниште и 1 рс-232/422/485 пристаниште. 16 истовремени мајстори НА ТЦП со до 32 истовремени барања по мајстор. MOXA MGate MB3180 - 1 Порта Сериски-Етернет Modbus Порта.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат