.

.

Топење Тенџере Нерѓосувачки Челик Двојно Котел Тенџере Путер Потопло Млеко Вриење Тенџере Со Отпорни На Топлина Рачка Тенџере Метал Тава За Печење За Сирење Чокол

Топење Тенџере Нерѓосувачки Челик Двојно Котел Тенџере Путер Потопло Млеко Вриење Тенџере Со Отпорни На Топлина Рачка Тенџере Метал Тава

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Ова тенџере може брзо и лесно да стопи чоколадо, путер, восок и многу повеќе Овој повеќенаменски тенџере може да се користи за загревање на млеко, кафе и многу повеќе. Ова тенџере може да се стави директно на скара или шпорет на гас за загревање. Оваа ставка е изработена од врвен материјал од нерѓосувачки челик со извонредна изработка. Овој сад за топење може рамномерно да толерира висока температура и топлина. Опис садот за топење е изработен од врвен материјал, многу цврст и компактен, со извонредна изработка. Може брзо и лесно да стопи чоколадо, путер, восок и друга храна. добар кујнски прибор за дома или ресторан. Убав помошник за вас. Карактеристики-Боја : Шарени.- Материјал : нерѓосувачки челик.- Големина : 25, 00Х11, 00Х6, 00см/ 9, 82Х4, 32Х2, 36инч. Пакет, Вклучувајќи 1 х Топење Тенџере.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат