.

.

Олимпија Вуди 12.6 Инчен Круг Нелеплив Пфоа-Слободен Умре-Фрлија Алуминиум Длабоко Тава

Олимпија Вуди 12.6 Инчен Круг Нелеплив Пфоа-Слободен Умре-Фрлија Алуминиум Длабоко Тава

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

ПФОА СЛОБОДЕН КВАЛИТЕТЕН АЛУМИНИУМ ЗА КОНТАКТ СО ХРАНА. ПРЕМАЗИ ПОГОДНИ ЗА КОНТАКТ СО ХРАНА. НЕЛЕПЛИВ СЛОЈ ЗА ЗДРАВО ГОТВЕЊЕ БЕЗ УПОТРЕБА НА МАСТИ. Пред да го користите тенџерето за прв пат, измијте го со сапун и вода, исушете го, потоа истурете малку масло и подмачкајте ја внатрешноста во сите правци, исушете ја со крпа. Гответе како и обично, со или без маснотии. Гответе на средна топлина и не прегревајте ја тавата кога е празна. Сите наши производи се безбедни за миење садови, но се препорачува лесно миење раце со вода од сапун и неабразивни сунѓери. Секое перење во машина за миење садови може да предизвика оцрнување на надворешното дно; ова е оксидација на алуминиум поради се поефикасни и агресивни детергенти, но кои во никој случај не го загрозуваат квалитетот и употребата на тенџерето. Користете најлонски или дрвени кујнски прибор што не ја гребе површината. По готвењето, сите варијации на бојата се нормални и не влијаат на квалитетот на нелепливиот производ. Сите гребнатини на нелепливиот производ предизвикани од несреќа не влијаат на употребата на тенџерето. Користете го тенџерето само за готвење, а не за чување храна. Рачките и копчињата се атермични и се спротивставуваат до 180 ° C. алуминиумските рачки исто така можат да влезат во рерната (бидете внимателни, за да избегнете изгореници, користете заштитни држачи за тенџере). Квалитетна Тава - оваа тава за пржење е задолжителна во вашата кујна!! Се состои од 7 слоја, вклучувајќи алуминиум од леано леано заедно со повеќеслојни нелепливи облоги засилени со минерални честички. Овие минерални честички ви обезбедуваат нелеплива, висока површина на отпорност на триење, додека ви даваат изглед на готвење на камен. ЕКОЛОШКИ - оваа линија садови за готвење е еколошка бидејќи е направена од 100% рециклиран алуминиум што може да се рециклира. Олимпија користи технологија овозможува топлината да се дистрибуира рамномерно до дното на тавата брзо обезбедувајќи ви заштеда на енергија. Сите нивни производи Се Бесплатни И без никел.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат