.

.

Fonefunshop Qianli iAtlas Злато Пхб Resolder Влошки за microsoldering Одбор Поправка

Fonefunshop Qianli iAtlas Злато Пхб Resolder Влошки за microsoldering Одбор Поправка

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

ШТО Е ТОА? - Оваа алатка обезбедува збир на влошки за лемење кои можат да се користат заменете ги старите, избледени точки на електричните компоненти ШТО Е ТОА? - Оваа алатка обезбедува збир на влошки за лемење кои можат да се користат заменете ги старите, избледени точки на електричните компоненти. РАЗНОВИДНОСТ на ПРИМЕНА - овие влошки За препродавачи На Кијанли може да се користат на различни електрични компоненти, вклучувајќи средни рамки, БГА и чипови. ДИЗАЈН-влошките се обложени со злато до калај полесно поради високата спроводливост, што го прави процесот многу поедноставен и попрактичен. ЕФИКАСНОСТ-Завршете ја работата потребна во 4 брзи и лесни чекори. ИЗДРЖЛИВ-Создаден Со силни материјали за да биде отпорен на експлозија на лемење и да избегне каква било деформација што може да биде предизвикана од притискање на дамките. ШТО Е ТОА? - Оваа алатка обезбедува збир на влошки за лемење кои можат да се користат заменете ги старите, избледени точки на електричните компоненти.РАЗНОВИДНОСТ на ПРИМЕНА - овие влошки За препродавачи На Кијанли може да се користат на различни електрични компоненти, вклучувајќи средни рамки, БГА и чипови.ДИЗАЈН-влошките се обложени со злато до калај полесно поради високата спроводливост, што го прави процесот многу поедноставен и попрактичен.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат