.

.

Новица Тајландско Височество Бенџаронг Порцеланска Кригла И Чинија

Новица Тајландско Височество Бенџаронг Порцеланска Кригла И Чинија

DEN 1599.84
Залиха
Достапно за нарачка

Големина : 6 "Х х 4 Автентичен : оригинален ЗАНАЕТЧИСКИ занаетчиски рачно изработен производ ЗА фер трговија ВО НОВИЦА. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Панида Тамјун-изработен со грижа за да биде ценет во годините што доаѓаат. Информации за производот : Порцелан, позлатен. Големина : 6 "Х х 4. Автентичен : оригинален ЗАНАЕТЧИСКИ занаетчиски рачно изработен производ ЗА фер трговија ВО НОВИЦА. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Панида Тамјун-изработен со грижа за да биде ценет во годините што доаѓаат. Информации за производот : Порцелан, позлатен. НОВИЦА работи заедно со талентирани уметници,занаетчии и дизајнери ширум светот за да произведе зачудувачки, рачно изработени богатства. Нашата мантра Е Да Шириме Среќа, затоа бидете сигурни-ќе направиме се што можеме за да се осигураме дека сте среќен клиент!За оваа ставка : во прекрасната традиција На ракотворби од бенџаронг, оваа порцеланска кригла и чинија имаат кралски цветни мотиви кои се насликани рачно со вистински позлата што одлично ја надополнува сината нијанса на кобалт. Тајландската занаетчиска Панида Тамјун го создава овој прекрасен сет, комплетен со врвен капак што лежи на врвот на чашата.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат