.

.

Спидбол Мастило За Печатење На Блок Растворлив Во Вода, 8-Унца, Жолто

Спидбол Мастило За Печатење На Блок Растворлив Во Вода, 8-Унца, Жолто

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

СОВРШЕН ЗА ДОМАШНО СТУДИО Или УЧИЛНИЦА - Создаден Од пигменти мелени и мелени до совршена конзистентност за печатење со блок/олеснување Мастила печати задебелена боја и сува на богата, сатинска завршница. СОЗДАДЕТЕ ПРЕКРАСНИ ОТПЕЧАТОЦИ-Одлични за печатење на хартија или картон со линолеум, дрво или меки блок површини, флексибилни плочи за печатење или полифоам. МЕЛЕНО И МЕЛЕНО ДО СОВРШЕНА КОНЗИСТЕНТНОСТ – Мастилото има лепенка што обезбедува рамномерно покривање и овозможува конзистентни, спектакуларни резултати секој пат. Брзо, ЛЕСНО чистење-чистете ги алатите и површините лесно со сапун и вода. БЕЗБЕДНО ЗА ВОЗРАСНИ и ДЕЦА – сите бои го носат Печатот АП. Мастилото За Печатење Со Блок Растворлив Во Вода Speedball е лидер во индустријата и омилен меѓу уметниците и студентите.  Овие врвни мастила за печатење се мелени и мелени до совршена конзистентност што создаваат смели отпечатоци што се сушат до богата, сатинска завршница. Ова мастило е достапно во широк спектар на брилијантни бои кои вклучуваат метали и флуоресценти идеални за блок и релјефно печатење.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат