.

.

Природни Органски Еко Пријателски Бамбус Четка За Заби Возрасни Средни Најлон Влакната, Пластика Слободен &засилувач; Биоразградлив Рачка &засилувач; Пакување, Од?

Природни Органски Еко Пријателски Бамбус Четка За Заби Возрасни Средни Најлон Влакната, Пластика Слободен &засилувач; Биоразградлив

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

ОДЕТЕ ЗЕЛЕНО СО ПРИРОДНА ЧЕТКА за ЗАБИ за вашето орално здравје И Мајката Земја Изработени со 100% биоразградливи рачки од бамбус, стилски и едноставен дизајн На Уживаме Четките за Заби Од Бамбус се нежни за чувствителните заби и не оставаат отпечаток од околината. Handономски обликуваните рачки го намалуваат заморот на рацете. СРЕДНО, ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ ЗАКРИВЕНИТЕ ВЛАКНА се тешки за наслаги, но нежни за оние со пародонтална болест на непцата, крварење на непцата или болка во забите. Нетоксичните, еколошки и безбедни бои за храна им помагаат на членовите на вашето семејство да кажат чија е четката за заби. ПОДЕДНАКВО ИЗДРЖЛИВ во споредба со традиционалните пластични четки за заби. Стоматолозите препорачуваат да ја замените четката за заби на секои три месеци. ВИСОКО ОДРЖЛИВ и без пестициди бамбусот се надополнува за 1 или 2 години бидејќи бамбусот е дива трева; исто така, биоразградува без да влијае на природата.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат