.

.

МОРЕ ТЕХНОЛОГИЈА (0556000 3/4 Температура И Притисок Олеснување Вентил

МОРЕ ТЕХНОЛОГИЈА (0556000 3/4 Температура И Притисок Олеснување Вентил

DEN 415.84
Залиха
Достапно за нарачка

Марка : Вотс Регулатор Дел Број : 0556000. За употреба со 1/2 " изолирани ѕид дебелина поставување притисок 150 PSI. Олеснување на температурата 210° F. Вентил За Ослободување На Температурата и Притисокот - температура На самозатворање и вентили за ослободување на притисокот. Сите месинг тело. Нерѓосувачки челик пролет. Термостатот е позитивен, точен и докажан. Уникатен термостат со специјална термо-врзана заштитна обвивка за да се спречат акумулации на минерални наслаги, Вентилите се претходно поставени на 150 фунти; вентилот од 1/2 инчи има рејтинг од 15.000 БТУ; 3/4 инчи е 80.000 БТУ, 3/4 Инчен Релјефен Вентил, Без Олово. Вентил за Ослободување на температурата и Притисокот - температура На самозатворање и вентили за ослободување од притисок. Сите месинг тело. Нерѓосувачки челик пролет. Термостатот е позитивен, точен и докажан. Уникатен термостат со специјална термо-врзана заштитна обвивка за спречување на акумулации на минерални наслаги.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат