.

.

Seagate Технологија 200 GB USB 2.0 И Огнена Жица Надворешен Диск

Seagate Технологија 200 GB USB 2.0 И Огнена Жица Надворешен Диск

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Поврзување СО USB 20 И Firewire iee 1394. 7200 ВРТЕЖИ во МИНУТА,Компатибилен со КОМПЈУТЕР и компјутери Macintosh.2" Длабочина х 6. Просечно време на барање : 8,5 милисекунди. Од Производителот со Висок капацитет 7200 дискови, од светскиот премиер снабдувач на складирање со висок капацитет, им обезбедуваат на нашите клиенти години сигурна услуга и високи перформанси. Користејќи напредни техники на производство и долгогодишно искуство во дизајнот, инженерите На Сигејт го изградија единствениот диск со десктоп диск од деветта генерација во светот од 7200 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Дисковите на seagate овозможуваат поголеми профитни маржи за градителите на системи со зголемена сигурност, повисоки перформанси и иновативни карактеристики. За сериозна работа, или сериозна забава, ова е крајниот погон за вашиот дигитален свет. Овој прекрасно компактен погон ви дава неверојатен капацитет за складирање ОД 200 GB и неверојатно брзи перформанси.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат