.

.

Организатор за боење на маслото Шарпи Екстра фино бело

Организатор за боење на маслото Шарпи Екстра фино бело

DEN 361.60
Залиха
Достапно за нарачка

Ситна точка нанесува мазна и живописна боја на најразлични површини маркер за бои базирана на масло - бела, дополнителна фино точка Белото мастило е совршено за карпести сликарство, создавање белешки, постери и прозорец уметност со брзо сушење мастило, кое се спротивставува на маслото засновано на масло од масло, кое се спротивставува на бледнее, размазнување и вода. Користете на речиси секоја површина : метал, грнчарија, дрво, гума, стакло, пластика, камен и повеќе марки непроирни и сјајни на светло и темни површини. Боите со висок контраст создаваат непроирни и сјајни ознаки кои се издвојуваат на темни, лесни и рефлексивни површини. Вклучува : 1 бело пенкало за боја на Шарпи. Пред употреба : врвот на лицето исправено, притиснете против прстот. Повторно и тресете. Притиснете го врвот на површината неколку пати. Ситна точка нанесува мазна и живописна боја на најразлични површини маркер за бои базирана на масло - бела, дополнителна фино точка. Белото мастило е совршено за карпести сликарство, создавање белешки, постери и прозорец уметност со брзо сушење мастило, кое се спротивставува на маслото засновано на масло од масло, кое се спротивставува на бледнее, размазнување и вода.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат